Stojaki i wieszaki magazynowe – jak je wykorzystać w obiekcie?

Wśród najpopularniejszych konstrukcji, na których przechowywana jest odzież w magazynie, wymienić można stojaki oraz wieszaki. Przyspieszają kompletację ubrań i akcesoriów, a ponadto produkty te składowane są w optymalnych warunkach aż do momentu ich dystrybucji.
Stojaki I Wieszaki Magazynowe - Jak Je Wykorzystać W Obiekcie? zdjęcie nr 3

Do czego służą stojaki i wieszaki w magazynie?

Coraz większą popularnością cieszy się sektor odzieżowy działający w e-commerce, dlatego magazyny notują bardzo dużą ilość zamówień, które trzeba obsłużyć. Niezbędne jest przy tym bezpieczne magazynowanie produktów odzieżowych oraz akcesoriów.

Składowanie pionowe w magazynie zapewniają wieszaki magazynowe. Uniknąć można dzięki temu zgniecenia lub uszkodzenia produktów. Ponadto bezproblemowy jest dostęp do całego asortymentu. Można zawiesić je na belkach lub rurkach w taki sposób, aby były bardzo dobrze widoczne.

Stojaki I Wieszaki Magazynowe - Jak Je Wykorzystać W Obiekcie? zdjęcie nr 4

Wieszaki magazynowe

Wieszaki na ubrania można zawiesić w dwóch popularnych miejscach w magazynie:

  • na belkach nośnych – wieszaki znajdują się na belkach nośnych regałów. Jeżeli rotacja towarów jest bardzo duża, warto wykorzystać kilka konstrukcji regałowych w celu osiągnięcia najlepszych efektów i dużej dostępności towarów;
  • na rurkach – idealne miejsce jest z boku ramy regału. W zależności od potrzeb umieścić można dwie, lub więcej rurek.

W przemyśle odzieżowym bardzo ważne jest, aby wykorzystywać pomysłowe rozwiązania do składowania odzieży. Pozwala to na bezpieczne składowanie i skuteczną obsługę.

Rodzaje wieszaków magazynowych

Wieszaki magazynowe wyróżniają się przestrzenną budową, ułatwiają pośrednie i bezpośrednie zawieszanie asortymentu, są w pełni przystosowane do potrzeb użytkownika. Do najpopularniejszych rodzajów zaliczyć można:

  • wieszaki podwieszane – przymocowywane są do górnych elementów konstrukcji w obiekcie magazynowym;
  • wieszaki przyścienne – przymocowywane do pionowych elementów konstrukcji obiektu lub innego urządzenia m.in. regału;
  • wieszaki specjalizowane – przystosowane do specyficznych potrzeb asortymentu.
Stojaki I Wieszaki Magazynowe - Jak Je Wykorzystać W Obiekcie? zdjęcie nr 5

Stojaki magazynowe do obsługi odzieży

Przeznaczone do ekspozycji towarów odzieżowych, jak i ich bezpiecznego składowania. Ułatwiają również transport między magazynem a sklepem. Dostępne są w wielu konfiguracjach: z zabudowanymi bokami, z podestami, półkami, pojemnikami na akcesoria, lustrem. W zależności od potrzeb można wybrać produkt w pełni dostosowany do potrzeb.

Rodzaje stojaków magazynowych

Wyróżniają się przestrzenną budową, ułatwiają składowanie towarów i mają dopasowaną do potrzeb użytkownika konstrukcję. Wyróżnić można stojaki magazynowe:

  • słupkowe – pionowe słupki będące elementami oporowymi. Przystosowane do obsługi długich prętów, rur i wielu innych;
  • szczelinowe – składają się z pionowych, równoległych, ażurowych lub pełnych ram. Asortyment można składować pionowo lub poziomo;
  • gniazdowe – składają się z pionowych ram ażurowych lub pełnych. Tworzą zamknięty układ gniazd, pozwalają na składowanie towarów pojedynczych lub grupowych;
  • pryzmowe – stojaki jednorzędowe jednostronne lub dwustronne. Składają się z pochyłych ram ażurowych lub pełnych, o które opiera się asortyment płytowy lub elementy płytowe wykonane z różnych materiałów;
  • specjalizowane – konstrukcja o charakterze oporowym. Są dostosowane do specyficznych potrzeb składowanego asortymentu.
Udostępnij wpis
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp