Przeglądy regałów magazynowych

Jesteś tutaj:

Przeglądy regałów

Eksperckie przeglądy regałów magazynowych to cykliczne kontrole stanu technicznego regałów, mające na celu zapewnienie ich bezpiecznego użytkowania. Przegląd regału magazynowego obejmuje sprawdzenie stanu konstrukcji, stabilności, uszkodzeń mechanicznych, jak również poprawności montażu. Regularne przeglądy okresowe regałów magazynowych są wymagane prawnie – w Polsce obowiązują co najmniej raz do roku.

Każdy ekspercki przegląd regałów w CEL-LOG wykonywany jest przez wykwalifikowanego specjalistę.

Otrzymujesz:

 • autorski rozszerzony przegląd ekspercki,
 • dokumentację w wersji elektronicznej i papierowej,
 • klasyfikację znalezionych uszkodzeń wg PN-EN-15635_2010,
 • zdjęcia wszystkich uszkodzeń,
 • propozycję usunięcia usterki,
 • sprawdzenie stanu posadzki,
 • sprawdzenie tablic znamionowych,
 • szkolenie z zakresu przeglądów wewnętrznych dla PRSES.
Przeglądy Regałów Magazynowych - Cel-Log zdjęcie nr 3

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety eksperckich przeglądów regałów

Czy Twoje regały są bezpieczne i gotowe do długotrwałego użytkowania? Zadbaj o nie z CEL-LOG! Oferujemy profesjonalne przeglądy regałów magazynowych, które pomogą Ci utrzymać regały w doskonałym stanie i zgodnie z przepisami prawa. Z CEL-LOG zyskujesz:

 • Bezpieczeństwo – regularne przeglądy techniczne regałów zapewniają bezpieczeństwo pracowników i chronią magazynowane towary.
 • Długowieczność – wczesne wykrycie potencjalnych problemów może znacząco przedłużyć żywotność systemów magazynowych. Przegląd regałów magazynowych daje możliwość wykrycia nawet najmniejszych usterek.
 • Zgodność z prawem – przeglądy są wymagane przez przepisy prawa, a ich brak może skutkować surowymi karami. Przegląd ekspercki regałów magayznowych do gwarancja spełnienia wymogów z zakresu BHP.
 • Efektywność – dobrze utrzymane regały to efektywniejsze zarządzanie magazynem.
 

Przeglądy regałów w Cel-Log

Celem przeglądów regałów jest przedstawienie uwag i rekomendacji dla Klienta, w celu skorygowania stanu technicznego wyposażenia. Zakres przeglądu eksperckiego jest szeroki, obejmuje m.in. weryfikację dokumentacji zabudowy regałowej, sprawdzenie stanu technicznego wyposażenia, jak i poprawności składowania towarów.

Obowiązkiem każdego właściciela magazynu jest zlecenie wykonania eksperckiego przeglądu regałów minimum raz w roku. Jest to zarządzenie wynikające z rozporządzeń Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 (Dz. U. Nr 191, poz. 1596 oraz z 2003 r. Nr 178 poz. 1745). Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszego eksperta, możesz zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa w magazynie.

Zakres wykonywanych przez specjalistę prac określa norma PN EN 15635. Przegląd okresowy regałów magazynowych umożliwia sprawdzenie przede wszystkim uszkodzenia konstrukcji systemów regałowych, wypionowanie rzędów, sposób składowania towarów, a także przestrzeganie norm obciążenia konstrukcji. Świadczone przez nas usługi są precyzyjne, zgodne z obowiązującymi przepisami.

Nasza oferta

Znajdź nas

Przegląd regałów – co to jest?

Przegląd regału magazynowego to szereg działań mających na celu poddanie kontroli wyposażenia obiektu przeznaczonego do składowania towarów. Na co dzień, raz w tygodniu oraz raz w miesiącu może być wykonywany przez wyznaczonego pracownika.

Raz do roku (lub częściej, gdy zachodzi taka potrzeba), należy zlecić przeprowadzenie eksperckiego przeglądu wyposażenia magazynu zewnętrznemu ekspertowi z odpowiednimi uprawnieniami. Kontrola wykryje ewentualne nieprawidłowości, można otrzymać sugestie co do zmian, a także potwierdzić bezpieczeństwo prowadzonej działalności.

 

Rodzaje przeglądów regałów magazynowych

 • Codzienne przeglądy regałów – sprawdzenie składowanych palet, ewentualnych uszkodzeń jednostek, wzrokowa kontrola regałów.
 • Cotygodniowe przeglądy regałów – wzrokowa kontrola regałów, od posadzki aż po całą wysokość.
 • Przeglądy comiesięczne – oprócz wyżej wymienionych, sprawdzenie, czy wcześniej zgłoszone nieprawidłowości zostały naprawione.
 • Przegląd okresowy regału magazynowego (raz w roku) – realizowany przez zewnętrznego eksperta. Kompleksowa kontrola całego wyposażenia magazynu.
Przeglądy Regałów Magazynowych - Cel-Log zdjęcie nr 4

Przegląd regałów magazynowych co najmniej raz w roku

Przegląd ekspercki regałów magazynowych raz w roku jest wymagany przez przepisy BHP.  Wczesne wykrycie potencjalnych uszkodzeń regałów, posadzek oraz  wyposażenia regałowego magazynu ogranicza ryzyko wypadku. Unikniesz w ten sposób strat finansowych, a także kłopotów wynikających z kontroli zewnętrznych. Mając w swoim magazynie solidne konstrukcje, możesz prowadzić działalność bezpieczną i profesjonalną.

Ponadto okresowe przeglądy regałów zwiększają Twoją wiarygodność jako pracodawcy i kontrahenta.

Przeglądy Regałów Magazynowych - Cel-Log zdjęcie nr 5

Przeglądy regałów wysokiego składowania z CEL-LOG

Dlaczego warto zdecydować się na wykonywane przez naszych ekspertów przeglądy regałów magazynowych?

 • Wiedza i doświadczenie, jakim wyróżniają się nasi eksperci, sprawiają, że możemy wykonać rzetelny i dokładny przegląd okresy regałów magazynowych.
 • Dysponujemy dokładnymi narzędziami pomiarowymi.
 • Nasze działania kończą się przygotowaniem pełnej dokumentacji przeglądowej z zapisami wskazującymi na konieczność przeprowadzenia ewentualnych napraw natychmiast lub w najbliższym czasie.
 • Proponujemy zmiany, które warto wprowadzić, aby usprawnić realizację procesów logistycznych.
 • W naszej ofercie znajdują się także szkolenia PRSES dla pracowników. W znaczący sposób podnoszą one bezpieczeństwo w magazynie, zwiększają świadomość co do potencjalnych zagrożeń, umożliwia to uniknięcie wielu wypadków.