Magazyny samonośne – silosy magazynowe

Jesteś tutaj:

silosy magazynowe

Magazyny samonośne, znane również jako silosy magazynowe, to specjalistyczne konstrukcje, w których regały pełnią jednocześnie funkcję nośną całego budynku. Powłoka zewnętrzna (dach i ściany) jest montowana bezpośrednio do regałów. Silosy magazynowe są często wykorzystywane w przemyśle ciężkim i logistyce, gdzie wymagane jest składowanie dużej ilości towarów na małej powierzchni.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Regały samonośne CEL-LOG

Planujesz zbudować nowy magazyn? Rozważ magazyn samonośny od CEL-LOG! Nasze regały samonośne to połączenie ekonomii, wydajności i optymalizacji przestrzeni. Z CEL-LOG, Twój magazyn samonośny zawsze będzie gotowy na wyzwania przyszłości. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych innowacyjnych rozwiązaniach magazynowych!

Zalety magazynów samonośnych

  • Magazyny samonośne maksymalizują wykorzystanie dostępnej przestrzeni, zarówno w pionie, jak i poziomie.
  • Budowa magazynu samonośnego eliminuje konieczność budowy tradycyjnego budynku magazynowego, co przekłada się na oszczędności.
  • Silosy magazynowe umożliwiają przechowywanie dużej ilości towarów, co zwiększa wydajność operacji magazynowych.
  • Magazyny samonośne są solidne i stabilne, co zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym produktom.

Znajdź nas

FAQ

W jaki sposób są zbudowane silosy magazynowe?

Budowa samonośnych magazynów wymaga przeprowadzenia wielu prac wykonawczych, w celu zapewnienia odpowiednich warunków i bezpieczeństwa przechowywania. Wszystkie czynniki mają wpływ na to, jak regały samonośne będą się sprawdzały w magazynie.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, tworząc systemy magazynowe oparte o regały statyczne?

Przy budowie silosów magazynowych znaczenie ma zastosowana w budynku płyta fundamentowa. Jest ona podstawą całej konstrukcji. Należy również zwrócić uwagę na ściany zewnętrzne zapewniające izolację obiektu, kanalizację, dzięki której można będzie odprowadzać ścieki, a także systemy zabezpieczeń, przede wszystkim przeciwpożarowe.

W projekcie należy uwzględnić wyznaczenie wszystkich stref magazynowych. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa składowania i przechowywania. Bardzo często magazyny samonośne są łączone ze strefą kompletacji i wysyłką zamówień za pomocą przenośników.

Jakie systemy wspomogą pracę regałów samonośnych?

Silosy magazynowe bardzo często są wzbogacane o zautomatyzowane urządzenia przeładunkowe: układnice, systemy transportu szynowego, automatyczny system Pallet Shuttle. Należy zauważyć, że wszystkie zwiększają wydajność, z jaką silos magazynowy działa. Obsługa ładunków możliwa jest na większych wysokościach.

Dlaczego warto zastosować system WMS w silosach magazynowych?

Wprowadzając do magazynu jakikolwiek system automatyczny, warto posiłkować się systemem zarządzania WMS. Gwarantuje to odpowiednią koordynację działań, zarządzanie rozmieszczeniem ładunków, a także synchronizacją operacji logistycznych. 

Magazyny Samonośne - Silosy Magazynowe - Cel-Log zdjęcie nr 3