Regały Pallet Shuttle

Jesteś tutaj:

Regały pallet shuttle

Regały Pallet Shuttle, nazywane również regałami Shuttle, to specjalistyczny system regałów magazynowych, który wykorzystuje specjalny wózek do przemieszczania palet wewnątrz regału. Wózek porusza się autonomicznie wzdłuż szyn, co pozwala na załadunek i rozładunek palet bez potrzeby bezpośredniego dostępu wózka widłowego do każdego miejsca składowania.

System Shuttle jest szczególnie przydatny w magazynach o dużej przepustowości. Rozwiązanie dostosowane jest do współczesnych potrzeb magazynowych.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety regałów Shuttle

  • Optymalizacja przestrzeni – dzięki kompaktowej konstrukcji, regały Pallet Shuttle maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń magazynową.
  • Wydajność – wózek Shuttle przyspiesza proces załadunku i rozładunku palet.
  • Bezpieczeństwo – minimalne ryzyko uszkodzenia regałów przez wózki widłowe.
  • Elastyczność – możliwość pracy w systemie LIFO (ostatni na wózku, pierwszy na wylocie) i FIFO (pierwszy na wózku, pierwszy na wylocie).
 

Regały Pallet Shutle Cel-Log

Szukasz sprawdzonego i efektywnego rozwiązania do przechowywania towarów w swoim magazynie? Nasze regały półkowe zwiększą wydajność i efektywność przestrzeni magazynowej, umożliwiając łatwą organizację i dostęp do produktów. Ich mocna konstrukcja i możliwość dostosowania wysokości półek gwarantują bezpieczeństwo Twoich pracowników. Zwiększaj pojemność magazynu wertykalnie, zyskując więcej miejsca. Wybierz regały półkowe CEL-LOG – dla bezpiecznego, zorganizowanego i efektywnego magazynu!

Nasza oferta

Znajdź nas

System Pallet Shuttle

System Pallet Shuttle to półautomatyczny sposób magazynowania akumulacyjnego wykorzystywany do załadunku oraz rozładunku palet. Ładunki można obsługiwać szybko i precyzyjnie. To rozwiązanie powstało w odpowiedni na potrzeby logistyki magazynowej w zakresie szybszej obsługi towarów.

Pallet Shuttle – tani system składowania od CEL-LOG

System Pallet Shuttle proponujemy do magazynów obsługujących dużą ilość palet. Ryzyko uszkodzenia regałów oraz składowanego ładunku jest tu znacznie mniejsze niż w tradycyjnym obiekcie. System Shuttle zmniejsza koszty pracy i zwiększa wydajność łańcucha logistycznego.

Podstawowe zalety Pallet Shuttle

Wykorzystując technologię Pallet Shuttle w swoim magazynie, możesz zwiększyć szybkość obsługi towarów, jak i zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania. Każdy kanał może mieć nawet do 40 metrów, a ograniczeniem pod względem wysokości jest jedynie zasięg urządzeń transportu bliskiego.

System jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Dodatkowym atutem jest optymalizacja procesów związanych z załadunkiem i rozładunkiem. Dzięki zastąpieniu wózków widłowych platformami, regały magazynowe nie ulegają tak częstym uszkodzeniom, co znacząco redukuje koszty ich utrzymania.

System Pallet Shuttle – rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb współczesnych magazynów

Potrzeby w obszarze logistyki magazynowej zwiększają się z roku na rok. W odpowiedni na nie powstał półautomatyczny magazyn akumulacyjny wykorzystujący system Pallet Shuttle, czyli wózki elektryczne obsługujące załadunek i rozładunek palet. Pojazdy przemieszczają się wzdłuż szyn i działają na podstawie komend wydawanych przez operatorów.

Dostępny w naszej ofercie system wpływa na zwiększenie wydajności magazynu, pozwala na szybką obsługę palet. Magazyn z tym systemem jest bezpieczniejszy, rzadko zdarzają się kolizje, a ponadto jego koszty utrzymania nie są wysokie. Pallet Shuttle to rozwiązanie, w które warto zainwestować.

Regały Pallet Shuttle - Cel-Log zdjęcie nr 3

Regały Pallet Shuttle – półautomatyczne czy automatyczne?

System pobierania i odkładania towarów realizowany przy użyciu wózków Pallet Shuttle to popularne rozwiązanie w wielu magazynach. Procedura może być półautomatyczna lub w pełni zautomatyzowana. Od czego zależy wybór?

Natężenie przepływu ładunków

Liczba zamówień, a także wielkość rotacji asortymentu pozwalają zdecydować, czy konieczne jest najwyższe usprawnienie, czyli automatyczne regały Shuttle.

Budżet

Zakup półautomatycznych regałów jest znacznie mniejszym obciążeniem finansowym, niż inwestycja w automatyczne regały Pallet Shuttle.

Bezpieczeństwo

Wprowadzając do magazynu system Pallet Shuttle, zamiast tradycyjnych wózków widłowych, można zadbać o bezpieczeństwo magazynierów, którzy nie muszą zbyt długo przebywać w niekorzystnym środowisku pracy. Rozwiązanie maksymalizuje wydajność realizowanych operacji.

Wydajność

Jeżeli magazyn nie jest w stanie obsługiwać sprawnie zamówień, nawet przy trójzmianowym trybie pracy, jedynym rozwiązaniem jest unowocześnienie procesów logistycznych poprzez regały Shuttle.