Regały do sklepu z butami — co musisz wiedzieć?

W każdym obiekcie handlowym niezbędne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej, ale z uwzględnieniem estetyki. Wystrój sklepu obuwniczego można zbudować przy pomocy profesjonalnych, dedykowanych półek. Jak wybrać regały sklepowe na buty? Jakimi cechami powinny się wyróżniać? Sprawdź te i wiele innych kwestii dotyczących wyposażenia sklepu obuwniczego.
Regały Do Sklepu Z Butami — Co Musisz Wiedzieć? zdjęcie nr 3
Spis treści

Regały do sklepu obuwniczego – co je wyróżnia?

Regały sklepowe stanowią bardzo ważne wyposażenie sklepu obuwniczego. Składają się z półek z możliwością regulacji wysokości, a także obudowanego stelaża. Towary można na nich układać z jednej lub z obu stron, w zależności od konstrukcji, na jaką zdecyduje się właściciel sklepu.

W celu uatrakcyjnienia konstrukcji można wzbogacić ją o oświetlenie LED. Pozwoli to na lepsze wyeksponowanie towaru, podkreślenie jego walorów.

Bardzo dużą popularnością w sklepach obuwniczych cieszą się ruchome systemy półek, które zapewniają pełną możliwość zmiany ich układu, w zależności od potrzeb. Można dopasować je do aktualnego zapotrzebowania, jak i przestrzeni, jaką aktualnie się dysponuje.

Najczęściej regały do sklepu obuwniczego są wykonywane ze stali nierdzewnej, płyty laminowanej meblowej lub szkła. Wszystkie elementy wchodzące w skład konstrukcji są łatwe w utrzymaniu czystości oraz trwałe.

Regały Do Sklepu Z Butami — Co Musisz Wiedzieć? zdjęcie nr 4

Regały sklepowe na buty – rodzaje

Wysokiej jakości regały przyciągają uwagę klienta, zachęcają do zakupu towaru. Buty można wyeksponować na kilku typach regałów.

Ekspozycyjny stojak sklepowy na buty

Modułowy stojak wyróżnia się konstrukcją, która umożliwia dowolne aranżowanie przestrzeni sklepowej. Każdą półkę można umieścić na dowolnej wysokości, dlatego na regale da się ustawiać produkty o różnej wysokości.

Wolnostojący dwustronny stojak na buty

Ekspozycja dwustronna powoduje, że regał sklepowy na buty można ustawić na środku pomieszczenia i zaprezentować towar w wyróżniający się sposób.

Regał wiszący na buty

Mocowanie do ściany powoduje, że nie traci się przestrzeni na terenie sklepu. Można wykorzystać do wyeksponowania towaru także powierzchnie płaskie. Regał jest przystosowany do eksponowania standardowego obuwia, jak i klapek, sandałów, kapci i japonek.

Obrotowy stojak na buty

Obrotowa konstrukcja modułowa gwarantuje dowolne aranżowanie przestrzeni sklepowej i zawieszanie butów w różnym miejscu stojaka. Półki można umieszczać poziomo lub pod kątem, w zależności od potrzeb.

Zalety regałów sklepowych na buty

Jeżeli chcesz stworzyć profesjonalne wyposażenie sklepu obuwniczego, zwróć uwagę na te cechy, a jednocześnie zalety regałów:
  • wytrzymała konstrukcja – regały sklepowe na obuwie wykonywane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, posłużą dzięki temu przez lata;
  • duże obciążenie – kluczową kwestią jest, aby konstrukcje regałowe były w stanie udźwignąć sporą ilość towaru. To pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wyeksponowanie dużej ilości towaru. W tym przypadku jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ na regałach można umieszczać zarówno lekkie buty letnie, jak i ciężkie obuwie zimowe;
  • atrakcyjny wygląd – aranżacja sklepu z ich udziałem jest zawsze bardzo udana. Wyróżniają się różnymi walorami wizualnymi, wpływającymi na pozytywny odbiór przez klientów;
  • funkcjonalność – można wykorzystać je w każdym punkcie sprzedaży, ze względu na indywidualną konfigurację półek pod względem wysokości i poziomu nachylenia. Gwarantuje to atrakcyjne i prawidłowe zaprezentowanie asortymentu;
  • dowolne wymiary – regały sklepowe na buty dostępne są w wielu wymiarach, zarówno standardowych, jak i na zamówienie. Można zdecydować się na dowolną wysokość, szerokość oraz głębokość półek.

Regały do sklepu z butami – podsumowanie

Prowadząc sklep z butami, należy zadbać o zakup odpowiednich konstrukcji do wyeksponowania asortymentu. Solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów regały, które można konfigurować w dowolny sposób, na pewno sprawdzą się w tej roli znakomicie. Posłużą przez lata i zagwarantują większą sprzedaż towarów.