Podesty magazynowe

Jesteś tutaj:

podesty magazynowe

Podesty magazynowe, nazywane również antresolami, to konstrukcje pozwalające na efektywne wykorzystanie przestrzeni pionowej w magazynach. Podesty magazynowe stanową dodatkową powierzchnię, na której można przechowywać towary lub urządzić dodatkowe miejsce pracy. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w magazynach o dużej powierzchni i wysokich stropach, gdzie niewykorzystana przestrzeń pionowa to stracona przestrzeń.

Antresole magazynowe to samonośne stalowe konstrukcje składają się z belek, najczęściej o profilu cienkościennym. Są wsparte na słupach kotwionych zamontowanych bezpośrednio do posadzki hali. Stabilność podestów magazynowych zapewnia się poprzez system stężeń, a poszycie standardowo wykonuje się z krat pomostowych, płyt wiórowych o wysokiej wytrzymałości lub podłogowych paneli stalowych.

 

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety podestów magazynowych

 • Oszczędność przestrzeni – podesty magazynowe pozwolą Ci maksymalizować wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza pionowej. Powstały z myślą o maksymalnym wykorzystaniu kubatury magazynu na wysokość. W prosty i ekonomiczny sposób można zwiększyć ilość miejsc do składowania towarów, bez fizycznej rozbudowy magazynu.
 • Wszechstronność – mogą być używane do przechowywania towarów, tworzenia dodatkowych stanowisk pracy, a nawet do montażu dodatkowych regałów.
 • Modułowa budowa – konstrukcja podestów jest modularna, co oznacza, że można je łatwo modyfikować i dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Bez problemów można połączyć z innymi systemami składowania dostępnymi w naszej ofercie. Masz możliwość dokupienia dodatkowych elementów konstrukcyjnych, akcesoriów pozwalających na dopasowanie konstrukcji do Twoich potrzeb.
 • Bezpieczeństwo – dobrze zaprojektowane i wykonane antresole magazynowe zapewniają bezpieczeństwo pracowników i przechowywanych towarów
 

Podesty magazynowe Cel-Log

Atutem podestów magazynowych jest ich łatwy montaż i demontaż, cała procedura odbywa się w szybkim tempie. Istnieje możliwość modyfikacji systemu, w zależności od potrzeb. Funkcjonalne podesty magazynowe warto wykorzystać, jeżeli nie chcesz
zmieniać miejsca prowadzenia działalności, a Twoje potrzeby magazynowe
zwiększają się.

Podesty magazynowe CEL-LOG stanowią profesjonalne wyposażenie magazynu umożliwiające bezpieczne składowanie towarów. Są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, dlatego cechuje je niezawodność. Dlaczego jeszcze warto wybrać podesty magazynowe z naszej oferty?

 • Wysoka jakość wykonania
 • Atrakcyjna cena
 • Możliwość modyfikacji

Nasza oferta

Znajdź nas

Podesty magazynowe – co warto wiedzieć?

Pomost magazynowy to stalowa konstrukcja, która pełni funkcję dodatkowej przestrzeni w magazynie. Znajduje się na słupach nośnych ponad posadzką. Inaczej podesty magazynowe można nazwać dodatkowym piętrem w zabudowie wielopoziomowej.

Projektując przestrzeń z udziałem podestów, można uwzględnić w nich zastosowanie regałów paletowych lub półkowych, w celu uzyskania bezpiecznego miejsca do składowania towarów.

Charakterystyczne cechy budowy pomostów magazynowych

W przypadku antresoli magazynowych, istotne jest zwrócenie uwagi na nośność i jakość posadzki. Kotwienie musi być perfekcyjne, co gwarantuje bezpieczne i trwałe składowanie towarów.

Antresole magazynowe należy tworzyć w taki sposób, aby spełniały oczekiwania pod względem obciążenia, jakie jest dla nich planowane. Należy wybrać w tym celu odpowiednie słupy, belki, a także dedykowany sposób zabudowy.

Równie istotne jest określenie na etapie projektowania, ile osób będzie obsługiwało pomosty magazynowe. Trzeba pamiętać, że każdy sprzęt oraz pracownik stanowią dodatkowe obciążenie, a konstrukcja musi spełniać wymagania pod względem bezpieczeństwa, do tego dostosowane. Uwzględnić należy ilość dróg ewakuacyjnych, gaśnic, schodów oraz barierek.

Podesty magazynowe spełniają ważną rolę w każdym magazynie

Uniwersalny charakter, prosty montaż i demontaż, a także atrakcyjna cena sprawiają, że antresole magazynowe są bardzo chętnie wykorzystywane w obiektach do składowania towarów. Bez rozbudowy magazynu, uzyskuje się miejsce do bezpiecznego rozlokowania asortymentu.

Podesty Magazynowe - Cel-Log zdjęcie nr 3

Uniwersalne podesty magazynowe

Jedno-, lub wielopoziomowe podesty magazynowe to najprostsze, najszybsze i najtańsze sposoby na zwiększenie powierzchni użytkowej w hali magazynowej. Znane też są jako antresole magazynowe lub mezaniny.

Stawiając na podesty magazynowe CEL-LOG masz szansę zwielokrotnić dostępną dotychczas powierzchnię składowania. Bez żadnych problemów można połączyć je z innymi systemami składowania dostępnymi w naszej ofercie. Ponadto istnieje możliwość dokupienia dodatkowych elementów konstrukcyjnych, akcesoriów pozwalających na dopasowanie konstrukcji do Twoich potrzeb.

Każdy podest magazynowy można zdemontować w dowolnym momencie, gdy nie będzie potrzebny. Powtórny montaż nie jest skomplikowany, a cały proces przebiega szybko. Dla zachowania bezpieczeństwa należy wykonać odpowiednie obliczenia instalacyjne.

Decydując się pomosty magazynowe, zyskujesz dodatkową przestrzeń do składowania towarów. Skutecznie rozbudowujesz magazyn bez fizycznej ingerencji w jego wymiary. Możesz zdecydować się na podest magazynowy jezdny w niemal każdym obiekcie. Funkcjonalne antresole magazynowe warto wykorzystać, jeżeli nie chcesz zmieniać miejsca prowadzenia działalności, a Twoje potrzeby magazynowe zwiększają się.

Dlaczego podesty magazynowe CEL-LOG?

Podesty magazynowe CEL-LOG powstały z myślą o maksymalnym wykorzystaniu kubatury magazynu na wysokość. Wśród ich najważniejszych cech wyróżnić można:

 • prosty i ekonomiczny sposób na zwiększenie ilości miejsc do składowania towarów, bez fizycznej rozbudowy magazynu,
 • łatwy montaż i demontaż – cała procedura odbywa się w szybkim tempie,
 • istnieje możliwość modyfikacji systemu, w zależności od potrzeb,
 • bezpieczne składowanie towarów,
 • wysoka jakość wykonania,
 • pełne dopasowanie do specyficznych wymagań Klienta.

Chcesz kupić niezawodne podesty magazynowe? Sprawdź naszą ofertę!

Rozwiązania magazynowe, jakie znajdziesz w ofercie CEL-LOG wyróżniają się nowoczesnym i praktycznym zastosowaniem. Ciągle uzupełniamy naszą ofertę o nowe konstrukcje. Jeżeli właśnie takich systemów brakuje w Twoim magazynie, pora to zmienić. Sprawdź naszą ofertę i zyskaj dodatkowe bezpieczne miejsce do składowania towarów.

 

Podesty Magazynowe - Cel-Log zdjęcie nr 4