Regały przepływowe

Jesteś tutaj:

Regały przepływowe

Regały przepływowe, zwane również regałami grawitacyjnymi, to specyficzny system magazynowania, który wykorzystuje zasadę grawitacji do efektywnej rotacji produktów. W regałach przepływowych towar jest ładowany od tyłu, a następnie przemieszcza się na przód dzięki ukosnym torom rolkowym. Idealne dla firm stosujących strategię „pierwszy na wózku, pierwszy na wylocie” (FIFO). Ładunki przesuwają się po bieżni ze stałym nachyleniem 4%

Ograniczenie dróg transportowych do minimum sprawia, że regały paletowe przepływowe maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń do składowania. Regały grawitacyjne często wykorzystuje się w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety regałów przepływowych

 • Automatyczna rotacja towarów – dzięki zasadzie FIFO, produkty są zawsze świeże, co jest kluczowe w przypadku towarów o ograniczonym terminie przydatności.
 • Oszczędność miejsca  -ze względu na kompaktową strukturę, regały przepływowe maksymalizują wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
 • Efektywność pracy – regały grawitacyjne eliminują potrzebę ręcznego przesuwania towarów.
 • Bezpieczeństwo – konstrukcja z torami rolkowymi zapewnia bezpieczne i łatwe przesuwanie produktów.

 

Regały przepływowe Cel-Log

Zadbaj o efektywność i optymalizację swojego magazynu z regałami przepływowymi oferowanymi przez CEL-LOG! Nasze rozwiązania zapewniają większą automatyzację rotacji towarów, oszczędność miejsca i poprawę procesów magazynowych. Oferujemy regały przepływowe  najwyższej klasy, dostosowane do Twoich potrzeb, aby pomóc Ci zrealizować pełen potencjał Twojego biznesu. Wybierając CEL-LOG, stawiasz na sprawdzonego partnera z doświadczeniem w tworzeniu najlepszych rozwiązań magazynowych na rynku. Skontaktuj się z nami już dziś!

Nasza oferta

Gdzie wykorzystuje się regały przepływowe?

Wprowadzając regały przepływowe do swojego magazynu, możesz w bezpieczny sposób składować różnego typu towary. Przede wszystkim są wykorzystywane w magazynach obsługujących produkty spożywcze oraz farmaceutyczne, czyli składujące towary o krótkim terminie przydatności do spożycia. Składowanie na regałach przepływowych jest bardzo wygodne, praktyczne i szybkie.

 

Znajdź nas

Dlaczego warto postawić na regały przepływowe?

Regały przepływowe wyróżniają się dynamicznym systemem składowania akumulacyjnego, zgodnie z zasadą FIFO. Są dedykowane do obiektów o bardzo dużej rotacji towarów, ale sprawdzają się także wszędzie tam, gdzie obsługiwany jest asortyment o krótkim terminie przydatności.

Regały paletowe przepływowe świetnie sprawdzają się w większości magazynów ze względu na nieograniczone możliwości składowania i maksymalne wykorzystywanie przestrzeni użytkowej. Szybka realizacja zamówień i dostosowanie do indywidualnych potrzeb Klientów sprawia, że regały przepływowe oszczędzają czas i pieniądze. Zastosowanie nowoczesnych systemów składowania w postaci FIFO gwarantuje o wiele tańsze zarządzanie towarami. Wzrasta wielofunkcyjność Twojego obiektu. Regał przepływowy jest odpowiednim wyborem, jeżeli:

 • szukasz jednolitego systemu do składowania palet, na których znajdują się te same produkty,
 • chcesz wdrożyć przejrzysty proces logistyczny do swojego magazynu,
 • chcesz zoptymalizować przestrzeń magazynową,
 • chcesz uzyskać dostęp do wszystkich towarów składowanych na paletach.

 

Regały Przepływowe - Cel-Log zdjęcie nr 3

Korzyści, które uzyskasz stawiając na regał przepływowy

Każdego roku magazyny chętnie wzbogacane są w regały przepływowe, których obsługa odbywa się z wykorzystaniem wózków widłowych i urządzeń przeładunkowych. Inwestując w nie, można zminimalizować ryzyko wypadków w obiekcie logistycznym. Ponadto to rozwiązanie ma szereg zalet:

 1. Maksymalne wykorzystanie kubatury budynku.
 2. Poprawa rotacji towarów w magazynie.
 3. Oszczędność czasu przy realizacji zadań w magazynie.
 4. Szybka realizacja zamówień.
 5. Poprawa bezpieczeństwa w strategicznych częściach magazynu.
 6. Eliminacja lub zmniejszenie korytarzy roboczych.

Korzyści z zastosowania regałów przepływowych osiągnąć można najwięcej, wprowadzają je do obiektów:

 • w których niezbędne jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej,
 • o bardzo dużej rotacji zapasów – najczęściej ma to do czynienia w branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej,
 • składujących towary o krótkim terminie ważności,
 • stosujących przepływ towarów zgodnie z zasadą FIFO,
 • w których wymagane jest utrzymanie temperatury ujemnej na poziomie -25 stopni Celsjusza, czyli w chłodniach i mroźniach.
Regały Przepływowe - Cel-Log zdjęcie nr 4

Dodatkowe wyposażenie do regałów przepływowych

Bogata oferta wyposażenia dodatkowego sprawia, że regały magazynowe przepływowe zyskują dodatkowe funkcjonalności i są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz wzbogacić je o osłony, zabezpieczenia i wypełnienia. Składowanie towarów odbywa się dzięki temu w bezpieczny, efektywny i bezproblemowy sposób. Każda jednostka paletowa wzbogacona o wyposażenie dodatkowe zyskuje nowe funkcje, a to powoduje, że regały przepływowe są jeszcze prostsze w obsłudze. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Wybierz dla siebie najlepszy regał paletowy przepływowy, realizujący w skuteczny sposób wszystkie procesy logistyczne.