Regały przesuwne

Jesteś tutaj:

Regały przesuwne

Regały przesuwne, nazywane również regałami mobilnymi, to rodzaj regałów magazynowych, które maksymalizują wykorzystanie przestrzeni magazynowej poprzez redukcję liczby korytarzy. W systemie tym, regały montowane są na specjalnych podwoziach jezdnych, które poruszają się po prowadnicach, pozwalając na otwarcie tylko wybranej alejki.

Konstrukcja regałów przesuwnych pozwala na przesuwanie całych segmentów regałów w razie potrzeby, umożliwiając dostęp do konkretnego miejsca składowania. Regały przesuwne stosowane są m.in. w magazynach, bibliotekach czy archiwach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Powszechnie wykorzystuje się je również chłodniach i mroźniach.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety regałów przesuwnych

  • Oszczędność miejsca – dzięki możliwości poruszania regałami, można znacznie zwiększyć pojemność magazynu.
  • Bezpieczeństwo – zamknięte regały przesuwne chronią przechowywane przedmioty przed kurzem, światłem i uszkodzeniami.
  • Elastyczność – regały mobilne mogą być dostosowane do różnych rozmiarów i rodzajów towarów.
  • Dostępność – dostęp do przechowywanych przedmiotów jest łatwy i szybki.
  • Wszechstronność – regały przesuwne mogą być dostosowane do różnych wymiarów i typów towarów.

Regały mobilne Cel-Log

Jeżeli Twoim celem jest maksymalna optymalizacja przestrzeni magazynowej, regały przesuwne CEL-LOG to rozwiązanie dla Ciebie! Nasze regały mobilne są projektowane i dostarczane z myślą o specyficznych potrzebach naszych klientów. zapewniając Ci najwyższą jakość i wydajność. Z CEL-LOG zyskasz nie tylko bezpieczne i wytrzymałe regały przesuwne, ale także wsparcie zespołu ekspertów na każdym etapie współpracy. Skontaktuj się z nami i zobacz, jak możemy przekształcić Twoje miejsce magazynowe w wydajną i nowoczesną przestrzeń!

Nasza oferta

Znajdź nas

Gdzie stosuje się regały przesuwne?

Regały przesuwne, inaczej nazywane jezdnymi są idealnym rozwiązaniem zapewniającym składowanie akumulacyjne, z bezpośrednim dostępem do każdej jednostki ładunkowej. Optymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń magazynową.

Magazyny z wieloma poziomami asortymentowymi

Zastosowanie regałów przesuwnych ma sens w obiektach obsługujących różnorodny asortyment, ze średnim i niskim wskaźnikiem rotacji.

Chłodnie i mroźnie

Zastosowanie regałów mobilnych w obiektach, w których panują bardzo niskie temperatury pomaga w zapewnieniu pracownikom odpowiedniego komfortu. Jednocześnie regały przesuwne ograniczają zużycie energii wskutek wychłodzenia pozostałych części magazynu.

Magazyny o niewielkiej powierzchni

Regały przesuwne zwiększają pojemność magazynu, a jednocześnie dostęp do poszczególnych palet jest tu bezproblemowy.

Składowanie akumulacyjne jednostek niespaletyzowanych

Regały jezdne są przystosowane do obsługi ładunków specjalnych takich, jak beczki, szpule, profile o różnych kształtach.

Regały Przesuwne - Cel-Log zdjęcie nr 3

Regały przesuwne – co je wyróżnia?

Jest wiele cech, które wyróżniają regały przesuwne na tle innych systemów do składowania w magazynie. Oto one.

Zwiększenie pojemności magazynu

Regały mobilne umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej poprzez eliminację korytarzy roboczych. Co ważne, systemy przesuwne można wprowadzić do już istniejącego magazynu, w którym zostanie przeprowadzona optymalizacja dostępnego miejsca, bez konieczności fizycznej rozbudowy obiektu.

Dostęp do każdej palety

Regał  paletowy przesuwny umożliwia dostęp do każdej palety składowanej na regale. Zarządzanie towarami odbywa się w szybki i łatwy sposób.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Regał przesuwny porusza się na szynach, dlatego zmaksymalizowaniu ulega przestrzeń użytkowa. Można wygospodarować dodatkowe miejsce do składowania towarów. Nie ma konieczności tworzenia dodatkowych korytarzy roboczych.

Kilka opcji zarządzania

Obsługa regałów przesuwnych jest możliwa ręcznie, zdalnie lub automatycznie. System należy także wzbogacić o zabezpieczenia ułatwiające manipulowanie ładunkami.

Perfekcyjne wyposażenie chłodni oraz mroźni

Wprowadzając regały przesuwne do chłodni i mroźni, można zapewnić efektywne działanie obiektu i szybką obsługę towarów.

Dodatkowe wyposażenie

Możliwość wzbogacenia regałów przesuwnych o wyposażenie dodatkowe, które również jest dostępne w naszej ofercie, powoduje, że system składowania jest w każdym aspekcie dostosowany do potrzeb Klienta. Jest możliwość wykorzystania nawet najmniejszej przestrzeni użytkowej, jednocześnie zyskuje się bardzo dużą ilość miejsca do składowania towarów.

Regały przesuwne – mobilność w najlepszym wydaniu

Funkcjonalność, jaką wyróżnia się regał przesuwny, sprawia, że zarządzanie przyjmowaniem i wydawaniem towarów odbywa się bez żadnych opóźnień. Przestrzeń magazynowa jest maksymalnie wykorzystana, dzięki ograniczeniu ilości korytarzy roboczych do minimum. Można ustawić większość ilość regałów, na których uda się umieścić dużo towarów.

Regały Przesuwne - Cel-Log zdjęcie nr 4