Osłony regałów

Jesteś tutaj:

Osłony regałów magazynowych

Osłony regałów magazynowych to elementy zabezpieczające, które mają na celu ochronę konstrukcji regałowych oraz magazynowanych na nich towarów przed uszkodzeniami. Mogą mieć formę metalowych osłon, zderzaków czy siatek, które montuje się na regałach lub w ich pobliżu. Osłony regałów chronią je przed uderzeniami wózków widłowych, zapobiegają upadkom towarów czy też ograniczają ryzyko wypadków podczas pracy w magazynie. Są prostym i niezawodnym sposobem na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w magazynie.

Osłony ochronne CEL-LOG spełniają wiele funkcji, przede wszystkim oddzielają strefę ruchu od strefy roboczej, zabezpieczają konstrukcje regałowe, a także chronią stanowiska pracy i maszyny przed uszkodzeniami.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety osłon regałów

  • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w magazynie – osłony chronią regały i towary przed uszkodzeniami, zapewniając bezpieczeństwo pracowników.
  • Zmniejszenie ryzyka poważnego uszkodzenia konstrukcji regałowych – osłony zabezpieczają regały przed uszkodzeniami, co przekłada się na ich dłuższą żywotność.
  • Możliwość oddzielenia strefy niebezpiecznej w magazynie – osłony mogą poprawiać wygląd magazynu, co ma znaczenie, szczególnie w magazynach otwartych dla klientów.
 

Osłony regałowe Cel-Log

Nasze osłony regałów magazynowych są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalną ochronę dla Twoich regałów. Dzięki nim, możesz skupić się na tym, co najważniejsze – efektywnej pracy Twojego magazynu.

Dysponujemy skutecznymi akcesoriami zabezpieczającymi konstrukcje regałowe przed uszkodzeniami. Osłony CEL-LOG są wyprodukowane zgodnie z normami i przepisami unijnymi. Przestrzegamy najwyższych standardów jakości, aby zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa w Twoim magazynie.

Wybierz CEL-LOG i zadbaj o bezpieczeństwo swojego magazynu! Skontaktuj się z nami już dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach z zakresu osłon regałowych!

Nasza oferta

Znajdź nas

Co to są osłony regałów?

Osłona regału to element zabezpieczający konstrukcję, którego celem jest ograniczenie ryzyka wystąpienia wypadków. Ogranicza upadek ładunku w strefie ruchu i na obszarze roboczym, a także wypadnięcie towaru na poszczególne poziomy załadunkowe. Ograniczane są również skutki uderzeń urządzeń transportu bliskiego o regały.

Osłony Regałów Magazynowych - Cel-Log zdjęcie nr 3

Rodzaje zabezpieczeń regałów

Wszystkie zabezpieczenia stosowane przy regałach muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa: UNE-EN 15635, UNE-EN 58011 oraz UNE-EN 15512. Najpopularniejsze osłony regałów to:

  • osłony ram regałowych – zabezpieczają dolne części regałów paletowych;
  • osłony słupów – kotwione do posadzki tuż przy słupach, w celu ochrony części frontowych.
Osłony Regałów Magazynowych - Cel-Log zdjęcie nr 4

Dlaczego warto stosować osłony regałów?

  • Ograniczenie ryzyka kosztownych napraw.
  • Ograniczenie ryzyka wypadków z udziałem pracowników lub uszkodzenia towaru spadającego z dużej wysokości.
  • Informacja, że dany obszar wymaga szczególnej uwagi i ostrożności.

Profesjonalny montaż osłon regałów jest niezbędny, w celu prowadzenia bezpiecznego, dobrze funkcjonującego magazynu.

Osłony regałów magazynowych a bezpieczeństwo

Osłony regałów magazynowych są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w magazynie. Sprawiają, że wyposażenie przez długi czas może spełniać swoje zadanie, bez żadnych uszkodzeń oraz przypadkowych awarii. Osłony można dopasować do wielu typów regałów magazynowych, ułatwiając tym samym ochronę strategicznych elementów. Stanowią niezbędne wyposażenie każdego magazynu.

Jak wykorzystać osłony regałów magazynowych w magazynie?

Osłony w magazynie pełnią wiele ważnych funkcji. Wykorzystać można system barier i odbojnic ochronnych. Przydają się do oddzielenia ciągów ruchu komunikacyjnego od strefy roboczej, ale oczywiście podstawowym ich zadaniem jest zabezpieczenie regałów przed uszkodzeniami. Przy pomocy osłon można również odgrodzić strefy niebezpieczne w magazynie.