Regały paletowe przesuwne

Jesteś tutaj:

Regały paletowe przesuwne

Regały paletowe przesuwne to zaawansowane systemy magazynowe, które maksymalizują wykorzystanie przestrzeni poprzez minimalizację potrzebnych dojazdów. Przypominają regały paletowe, ale stojaki umieszczone są na specjalnych wózkach jezdnych, które przesuwają się po szynach. Są one idealne dla magazynów o dużym zagęszczeniu składowania i małej różnorodności asortymentu.

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Regały paletowe przesuwne CEL-LOG

  • Regały paletowe przesuwne zwiększają efektywność operacji magazynowych, jednocześnie minimalizując ryzyko uszkodzeń.
  • Regały paletowe przesuwne pozwalają na znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej w porównaniu do tradycyjnych regałów paletowych.
  • Dzięki automatycznemu przesuwaniu stojaków, dostęp do towarów jest szybki i niezakłócony.
  • Bez potrzeby tworzenia dodatkowych alejek, ryzyko kolizji wózków z regałami jest zdecydowanie mniejsze.
  • Regały przesuwne mogą pracować w systemie LIFO (Last In First Out) lub FIFO (First In First Out), zależnie od potrzeb.
Regały Paletowe Przesuwne - Cel-Log zdjęcie nr 3

Znajdź nas

FAQ

Gdzie i jak można wykorzystać regały paletowe przesuwne?

Regały przesuwne, inaczej nazywane mobilnymi, pozwalają maksymalnie wykorzystać pojemność magazynu, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do każdej jednostki paletowej.

Jak działają regały paletowe przesuwne?

Regały mobilne składają się z tradycyjnych regałów rzędowych umieszczonych na specjalnych wózkach jezdnych. Przesuwają one rzędy regałowe po stalowych prowadnicach umieszczonych w posadzce. Sterowanie konstrukcją jest możliwe ręcznie, zdalnie lub automatycznie.

Regały paletowe przesuwne wprowadzić można zarówno do nowych, jak i już istniejących magazynów.

Gdzie regały przesuwne sprawdzają się najlepiej?

Najczęściej regały paletowe przesuwne wykorzystywane są w chłodniach oraz mroźniach, aby zminimalizować ilość czasu przebywania pracowników w niekorzystnych warunkach. Ponadto, optymalnie wykorzystują kubaturę budynku i pozwalają oszczędzać energię związaną z utrzymaniem temperatury na bardzo niskim poziomie.

Ich bezpieczna eksploatacja sprawia, że realizacja procesów magazynowych odbywa się w sprawny i bezproblemowy sposób.