Blog

Jesteś tutaj:
Blog - Cel-Log zdjęcie nr 3
Doki przeładunkowe w magazynie

Już na etapie projektowania obiektu magazynowego należy pomyśleć o dokach przeładunkowych. Stanowią one ważny punkt dostępowy do magazynu. Wybór rozwiązania jest uzależniony od dostępnej przestrzeni, ruchu oraz dystrybuowanych przedmiotów.

Blog - Cel-Log zdjęcie nr 5
Regały używane – kiedy i dlaczego warto?

Zakup wyposażenia magazynowego wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowym. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić – wystarczy zdecydować się na regały używane. Podpowiadamy, kiedy to najlepszy wybór.

Blog - Cel-Log zdjęcie nr 6
WMS – czym jest system zarządzania magazynem?

WMS, czyli Warehouse Management System, to nowoczesne narzędzie informatyczne, które pomaga zoptymalizować procesy magazynowe. Przydaje się do zarządzania każdym etapem przepływu towarów. Czym się charakteryzuje? Jakie ma zalety i wady?

Blog - Cel-Log zdjęcie nr 7
Kompletacja w magazynie – co musisz wiedzieć?

Podstawową operacją wykonywaną w każdym magazynie jest kompletacja. Zajmuje bardzo dużo czasu i jest najdroższym działaniem wykonywanym w ramach logistyki wewnętrznej. Przeznaczyć trzeba na nią aż 60% kosztów operacyjnych. Od jej jakości i wydajności zależy sprawność całego łańcucha dostaw.

Blog - Cel-Log zdjęcie nr 8
Gniazdo regałowe — definicja i zastosowanie?

Bezpieczne składowanie jednostek magazynowych jest w dużej mierze uzależnione od jakości i niezawodności gniazda regałowego. Odpowiada ono za stabilne przechowywanie towarów. Czym jest?