Regały używane – kiedy i dlaczego warto?

Zakup wyposażenia magazynowego wiąże się z bardzo dużym nakładem finansowym. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić – wystarczy zdecydować się na regały używane. Podpowiadamy, kiedy to najlepszy wybór.
Regały Używane - Kiedy I Dlaczego Warto? zdjęcie nr 3
Spis treści

Kiedy warto zdecydować się na używane regały paletowe?

Jest wiele sytuacji, w których regały używane sprawdzają się naprawdę dobrze, tworząc wyjątkowo atrakcyjne, bezpieczne i funkcjonalne wyposażenie magazynu:

  • dla przedsiębiorców z ograniczonym budżetem, ale chęcią inwestycji w wysokiej jakości wyposażenie,
  • dla początkujących przedsiębiorców, niepewnych swojej sytuacji, którzy chcą postawić na wysokiej klasy regały magazynowe, ale jednocześnie nie wiedzą, czy inwestycja w nowe zapewni im szybki zwrot,
  • przedsiębiorca otrzymał korzystną ofertę od firmy prowadzającej działalność w niedalekiej odległości. Masz pewność, że metalowe regały używane zostaną profesjonalne zamontowane w Twoim obiekcie, posiadają pełną dokumentację techniczną, są po niezbędnych przeglądach eksperckich.
Regały Używane - Kiedy I Dlaczego Warto? zdjęcie nr 4

W jakim magazynie nie sprawdzi się regał używany?

Używane konstrukcje to niestety opcja nie dla każdego. Przede wszystkim przedsiębiorcy posiadający duże obiekty o niestandardowych kształtach, nie mogą pozwolić sobie na zakup ustandaryzowanego rozwiązania. Nie ma takiej możliwości, aby na rynku wtórnym znaleźć perfekcyjnie dopasowane konstrukcje, które nie zostały stworzone na indywidualne zamówienie. Jedyną opcją maksymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej, a także dostosowania konstrukcji do potrzeb są regały na wymiar.

Używanych regałów nie warto również kupować od sprzedawców prowadzących działalność daleko od Twojej lokalizacji. Wiąże się to z dużymi kosztami transportu. Sumując, może okazać się, że nowe regały wyjdą taniej.

Regały Używane - Kiedy I Dlaczego Warto? zdjęcie nr 5

Używane regały paletowe wysokiej jakości, w dobrej cenie

Niewątpliwą zaletą regałów używanych jest ich atrakcyjna cena, znacznie niższa niż konstrukcji nowych. Używane modele w wielu przypadkach prezentują się jak nowe, szczególnie jeżeli były krótko wykorzystywane, a właściciel dbał o regularne przeglądy techniczne.

Inwestycja w regały paletowe używane jest opłacalna pod względem kosztów, ale oczywiście należy również zwrócić uwagę na jakość konstrukcji. Jeżeli pod tym względem wszystko jest w porządku, towar ma zagwarantowane bezpieczne składowanie, a personel magazynu bezpieczne wykonywanie obowiązków.

Regały Używane - Kiedy I Dlaczego Warto? zdjęcie nr 6

Weryfikacja dokumentacji technicznej przed zakupem regałów używanych

Niestety, nie brakuje firm, które próbują oszukać Klientów i sprzedają regały magazynowe paletowe używane bez dokumentacji technicznej. Ma to bardzo negatywny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania, a inwestycja niesie za sobą poważne konsekwencje. Twoja działalność nie może być zgodna z prawem, jeżeli posiadasz wyposażenie bez dokumentacji i całej historii przeglądów technicznych, obowiązkowych przynajmniej co 12 miesięcy.

Mając dokumentację techniczną regałów magazynowych, można prześledzić ich całą historię, czyli przede wszystkim wykonywane naprawy, przeglądy, awarie. W dokumentacji znajdują się również najważniejsze parametry techniczne wyposażenia, co przekłada się na bezpieczną eksploatację.

Regały Używane - Kiedy I Dlaczego Warto? zdjęcie nr 7

Gdzie warto kupić używane regały magazynowe?

Najlepiej jest kupić regały magazynowe używane bezpośrednio od producenta lub firm współpracujących z nimi. Wiele podmiotów wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferuje zarówno nowe, jak i używane konstrukcje. Producent skupuje je od klientów, którzy decydują się na wymianę wyposażenia.

Od producenta otrzymujesz pełną dokumentację oraz gwarancję, że regały zostały sprawdzone pod kątem technicznym, zanim ponownie trafiły na rynek. Możesz w dodatku skorzystać z serwisu, przeglądów i doradztwa ekspertów. Cały proces wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku zakupu nowych regałów magazynowych.

Używane regały sklepowe i magazynowe dopasowane do potrzeb użytkownika

Decydując się na regały sklepowe używane oraz używane regały magazynowe, możesz liczyć na atrakcyjną cenę, za którą jednak w parze idzie jakość. Zakup warto zaplanować od renomowanego dostawcy, albo bezpośrednio od producenta, w celu zagwarantowania sobie maksymalnego bezpieczeństwa transakcji.