Co to jest regał zblokowany?
Inna jego nazwa to regał stały wspornikowy z podporami wspornikowymi zblokowany. Stanowi innowacyjne rozwiązanie w logistyce. Charakteryzuje się wielkogabarytową budową, jest kompaktowy i wytrzymały. Wyróżnia się wykonaniem w zaawansowanej technologii, ze względu na wjazd do jego środka urządzeń transportowych. Zapewnia to nowe możliwości w zakresie składowania towarów.
Rodzaje regałów zblokowanych
- Regały zblokowane wolnostojące – w żaden sposób nie są połączone z konstrukcją obiektu magazynowego.
- Regały zblokowane wsporcze – ich konstrukcja jest jednocześnie konstrukcją wsporczą dachu i ścian. Inna ich nazwa to regały samonośne.
- Regały stałe wspornikowe z ramionami wspornikowymi, półkowe – towar umieszczany jest na półkach, które podtrzymywane są przez wsporniki. Istnieje możliwość obsługi ręcznej lub z pomocą sprzętu mechanicznego.
Regały zblokowane w działalności logistycznej
Regały zblokowane zapewniają możliwość efektywnego składowania jednostek ładunkowych, dzięki gęsto upakowanym gniazdom regału. Konstrukcja umożliwia na stosunkowo niewielkiej powierzchni przechowywać bardzo dużą ilość palet, co znacząco zwiększa wydajność magazynu.
Każde gniazdo regału jest w stanie pomieścić wiele palet, w porównaniu do regałów klasycznych, gdzie obsługiwana jest najczęściej jedna paleta. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą zoptymalizować przestrzeń magazynową i usprawnić procesy logistyczne.
Regały zblokowane i ich zastosowanie w magazynie
Wielkogabarytowe konstrukcje, do jakich zaliczają się zblokowane regały, umożliwiają obsługę dużej ilości palet. Sprawdzają się znakomicie zarówno w obiektach zamkniętych, otwartych, jak i półotwartych. Dobrać można do nich wyposażenie dodatkowe podnoszące funkcjonalność.