Co to jest gniazdo regałowe?
Inaczej nazywane gniazdem paletowym, to miejsce do przechowywania i transportu towarów. Określa się tak metalową konstrukcję, która montowana jest w regale lub na podłodze. Ma formę otwartą, która umożliwia umieszczenie widelców wózka widłowego, w celu łatwego podnoszenia i przenoszenia palet z towarem.
W jaki sposób działa gniazdo regałowe?
Gniazda regałowe są projektowane w taki sposób, aby zapewniać bezpieczne i łatwe przechowywanie ładunków. Montuje się je na regale lub podłodze, można je również przymocować do ściany, w celu uzyskania dodatkowej stabilności.
Palety z towarem są umieszczane w otworze, który pasuje do widelców wózka widłowego. Znacząco ułatwia to całą procedurę pobierania i rozlokowywania asortymentu. Wózek widłowy podjeżdża do gniazda regałowego i umieszcza widły w otworach.
Gniazdo ładunkowe regału – jak obliczyć?
Istotne jest, aby znać masę największego obciążenia elementów nośnych gniazda regałowego, w celu ograniczenia ryzyka jego przeciążenia. Nie dojdzie do załamania konstrukcji i jej uszkodzenia.
Na nośność gniazda magazynowego składa się masa jednostki ładunkowej wraz z urządzeniami przystosowanymi do składowania, czyli m.in. paletami oraz opakowaniami. Sumując te wartości, otrzymujemy wynik, jaką nośność ma gniazdo ładunkowe regału. Jak obliczyć już wiadomo. Jest to bardzo proste.
Dlaczego gniazdo magazynowe jest istotne?
W branży logistycznej gniazda magazynowe pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie, a także zwiększają efektywność realizowanych operacji logistycznych. Są projektowane w taki sposób, aby zabezpieczyć przechowywanie i transport towarów. Palety umieszczane są na nich stabilnie, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia towarów. Dzięki gniazdom regałowym można oszczędzić czas związany z załadunkiem i rozładunkiem palet z towarami.
jest isto