Czym są regały paletowe rzędowe?
Ich cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja. Każda rama składa się ze słupów, stężeń i trawersów. Są przystosowane do składowania zróżnicowanego asortymentu umieszczonego na paletach. Istotne jest równomierne rozłożenie towarów na obu trawersach, w celu zachowania stabilności konstrukcji.
Regały rzędowe najlepiej sprawdzają się w magazynach, w których składowana jest duża ilość SKU, przy małej ilości pojedynczego indeksu. Ponadto, do każdej jednostki jest swobodny dostęp, a to gwarantuje sprawne zarządzanie stanem magazynowym. Trzeba jednak liczyć się z niskim wykorzystaniem przestrzeni użytkowej, ponieważ trzeba wygospodarować miejsce na korytarze robocze.
Tego typu regały znajdują również zastosowanie w obiektach obsługujących towary nietypowe. Można w każdym aspekcie dostosować je do indywidualnych potrzeb logistycznych.
Jakie zalety mają regały paletowe ramowe?
- Dostosowanie do obsługi szerokiego asortymentu towarów. Jedynym wymogiem jest jego gromadzenie na paletach EURO lub podobnych.
- Konstrukcja może mieć dowolne wymiary, w zależności od potrzeb użytkownika.
- Dostępna jest szeroka gama akcesoriów dodatkowych, które podnoszą funkcjonalność konstrukcji.
- Zapewniają sprawną i szybką kontrolę stanu magazynowego.
- Konstrukcje są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.
- Obsługa towarów odbywa się w bezpieczny sposób.
W jakich sytuacjach składowanie rzędowe sprawdza się najlepiej?
Cechą składowania rzędowego w regałach półkowych jest możliwość obsługi zróżnicowanego asortymentu. Konstrukcje stanowią ekonomiczne rozwiązanie do magazynu, dbają przy tym o wentylację ładunków ze wszystkich stron. Ma to szczególnie znaczenie, gdy towary mają być przechowywane przez dłuższy czas.
Palety na regałach rzędowych można składować zarówno wzdłuż, jak i w poprzek. System można dopasować do rodzaju obsługiwanego asortymentu. Konstrukcja wykonana zgodnie z normami, jest w pełni bezpieczna i dostosowana do potrzeb użytkownika.
Akcesoria, o jakie można wzbogacić regał paletowy rzędowy
Szeroka gama akcesoriów dodatkowych powoduje, że każdy jest w stanie dopasować konstrukcje do indywidualnych potrzeb. Zapewnia to bezpieczną obsługę ładunków i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi.
Najpopularniejszymi rodzajami akcesoriów, są:
- do zabezpieczania ładunków: siatki tylne. Zapobiegają wypadaniu ładunków poza regał wolnostojący;
- do zabezpieczania ram regałowych: osłony ram i osłony czołowe słupa. Chronią konstrukcję przed uszkodzeniem ze strony wózków widłowych.
Przeglądy i naprawa regałów rzędowych
Regularne wykonywanie przeglądów technicznych jest niezbędne, w celu bezpiecznego składowania towarów oraz prowadzenia działalności magazynowej bez ryzyka wypadków. Doświadczeni specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami sprawdzą, czy składowanie rzędowe bez regałów oraz z regałami odbywa się zgodnie z normami.
Przeglądy ekspercie regałów magazynowych należy przeprowadzać co najmniej co 12 miesięcy. Kontroli podlegają m.in. elementy nośne jednostek ładunkowych, kondycja śrub mocujących, jakość posadzki magazynowej.
Wykorzystanie regałów rzędowych w magazynie
Regały rzędowe są chętnie wybierane do magazynów, ze względu na uniwersalne zastosowanie i możliwość obsługi zróżnicowanego asortymentu. Zamówić je można w dowolnych wymiarach i nośności. Ponadto dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów dodatkowych podnoszących funkcjonalność konstrukcji.