Regały magazynowe na wymiar – kiedy są potrzebne?

Dokumenty muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, ważne jest, aby zadbać o zorganizowaną przestrzeń, w której nie ulegną zgubieniu. Wiele firm decyduje się na wydzielenie osobnego pomieszczenia na archiwum. Aby zadbać o wysoki poziom funkcjonalności, warto kupić regały archiwalne. Na jakie modele warto postawić?
Regał paletowy - zdjęcie 1
Spis treści

Regały metalowe na zamówienie skutecznie wypełnią cały magazyn

Koszty składowania z roku na rok rosną. To sprawia, że właściciele magazynów chcą maksymalnie wykorzystać dostępne obiekty, bez konieczności wynajmowania większych lub zakupu dodatkowych regałów magazynowych.

Regały metalowe na wymiar pomagają w pełni wykorzystać kubaturę budynku, zwiększają tym samym pojemność magazynu. Dobre zaplanowanie przestrzeni składowania zapewnia pełny sukces w prowadzonej działalności. Nie trzeba będzie myśleć o rozbudowie magazynu przynajmniej przez kilka lat.

Regały Magazynowe Na Wymiar - Kiedy Są Potrzebne? zdjęcie nr 4

Regały magazynowe na wymiar przystosowane do obsługi niestandardowych towarów

Choć wiele aspektów w logistyce zostało ustandaryzowanych, jak np. palety euro o wymiarach 1200 x 800 x 144 mm, warto podkreślić, że część magazynów musi obsługiwać i bezpiecznie składować niestandardowe jednostki ładunkowe.

W magazynach pojawiają się tzw. palety ISO o wymiarach 1200 x 1000 x 144, a także palety typu CP, które znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym. Inwestując w regały metalowe na wymiar, można uwzględnić ich przechowywanie w projekcie. Stworzyć można nietypowy system składowania dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Najbardziej polecane są regały metalowe magazynowe o modułowej budowie, które w każdej chwili można dowolnie konfigurować, w zależności od potrzeb.

Regały Magazynowe Na Wymiar - Kiedy Są Potrzebne? zdjęcie nr 5

Kompleksowe regały magazynowe na wymiar w Twoim magazynie

Każde przedsiębiorstwo w pewnym momencie musi zdecydować się na regał metalowy na wymiar, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom Klientów, jak i całej branży. Tworząc ujednolicony, kompleksowy system składowania, można wejść na wyższy poziom działalności.

Branża magazynowa idzie w automatyzację. Choć można regały automatyczne kupić z drugiej ręki, zwykle nie sprawdzą się one w dużej hali magazynowej. Tylko regał magazynowy na wymiar ma tam rację bytu, ze względu na możliwość maksymalnego zagospodarowania przestrzeni. Zapewni on płynną pracę z różnymi jednostkami składowania. Warto pamiętać, że konstrukcje automatyczne muszą współpracować z inteligentnym systemem zarządzania WMS.

Dopasowane do potrzeb konstrukcje, tworzone na indywidualne zamówienie, pozwalają na łatwe sterowanie i obsługę gwarantującą bezpieczne składowanie.

Regały Magazynowe Na Wymiar - Kiedy Są Potrzebne? zdjęcie nr 6

Najpopularniejsze regały magazynowe na wymiar

Regały magazynowe wysokiego składowania

Dostępne są w wersji stacjonarnej lub dynamiczniej. Umożliwiają bezpieczne składowanie palet o różnych wymiarach oraz obciążeniu.

Wjezdne regały metalowe na wymiar

Przystosowane do obsługi dużych partii towarów. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową, dzięki ograniczonej liczbie korytarzy roboczych. System jest bezpieczny i stabilny, ponieważ w kanałach poruszają się wyłącznie wózki widłowe z operatorami. Tego typu konstrukcje znajdują zastosowanie przede wszystkim w chłodniach i mroźniach.

Przepływowy regał metalowy magazynowy

Zapewniają kompaktowe przechowywanie towarów zgodnie z zasadą LIFO, czyli pierwsze weszło, ostatnie wyszło. Obsługują zarówno palety drewniane, plastikowe, jak i stalowe.

Regały półkowe i metalowe półki na zamówienie

Przystosowane do obsługi towarów drobnicowych. Istnieje możliwość dokupienia bogatego wyposażenia dodatkowego podnoszącego ich funkcjonalność. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży e-commerce w połączeniu z systemami podłogowymi.

Regały wspornikowe

Przystosowane są do składowania dłużycy. Najczęściej wykorzystuje się je w branży budowlanej oraz drzewnej.

Automatyczne regały magazynowe

W pełni zautomatyzowany system projektowany na wymiar zapewnia bezpieczne i stabilne składowanie ładunków. Dzięki nim realizacja procesów kompletacji może odbywać się przez całą dobę.

Regały Magazynowe Na Wymiar - Kiedy Są Potrzebne? zdjęcie nr 7

Kiedy i dla kogo najlepszym wyborem jest regał przemysłowy na wymiar?

Inwestycja w regały tworzone na zamówienie jest opłacalna przede wszystkim dla przedsiębiorców o ugruntowanej pozycji na rynku, obsługujących zamówienia od stałych kontrahentów. Znając własne potrzeby, są w stanie zaplanować przestrzeń magazynową pod względem niezbędnego wyposażenia.

Regały magazynowe na wymiar obowiązkowo muszą znaleźć się w nowoczesnych obiektach, które chcą zapewnić płynną, nieprzerwaną pracę oraz rozwijać się skutecznie. Regały na zamówienie to przyszłość, dlatego każdy przedsiębiorca, który poważnie myśli o działalności magazynowej, powinien zdecydować się na zainwestowanie w to rozwiązanie. Zyski będą na pewno znacznie większe, ze względu na bezpieczne i efektywne składowanie.

Najlepszy regał metalowy na zamówienie, czyli jaki?

Największą popularnością cieszy się modułowy regał metalowy na wymiar, w którego inwestycja wiąże się z bardzo szybkim zwrotem oraz możliwością dobrego zorganizowania przestrzeni magazynowej. Inwestując w wysokiej jakości system składowania, można zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa.