Regały jezdne – idealne do archiwum

Archiwum jest miejscem, w którym dokumenty przechowywane są w bardzo dużej ilości. Trzeba zapewnić do tego odpowiednie warunki. Regały jezdne sprawdzają się do tego idealnie, ze względu na bardzo dużą wytrzymałość oraz mobilność.
Regały Jezdne - Idealne Do Archiwum zdjęcie nr 3
Spis treści

Czym wyróżniają się regały jezdne?

Regały przesuwne to konstrukcje mobilne znajdujące się na specjalnych prowadnicach zatopionych bezpośrednio w posadzce. Ustawienia regałów można konfigurować, zapewniając sobie dostęp do poszczególnych dokumentów. Dodatkowym atutem jest swobodna skalowalność. Z powodzeniem konstrukcje można wykorzystać w obiektach o ograniczonej przestrzeni.

Regały Jezdne - Idealne Do Archiwum zdjęcie nr 4

Rodzaje regałów przesuwnych

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa typy regałów przesuwnych: elektryczne i mechaniczne.

Regały przesuwne mechaniczne

Godne uwagi są mechaniczne regały przesuwne jezdne. Cena, ze względu na prostszą budowę nie jest wygórowana, a eksploatacja mało kłopotliwa. Wymagana jest jednak przy nich ingerencja człowieka, w celu obsługi, za pomocą korby umieszczonej na bocznej ścianie konstrukcji. Modele tego typu wyróżniają się małą awaryjnością i dużą wydajnością.

Regały przesuwne elektryczne

Nowoczesne modele obsługiwane są z poziomu ekranu dotykowego. Sterowanie zdalne jest ogromnym atutem, usprawniającym wiele procesów logistycznych. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu konstrukcje są droższe i wymagają profesjonalnego, regularnego serwisowania.

Regały Jezdne - Idealne Do Archiwum zdjęcie nr 5

Czym kierować się wybierając regały jezdne?

Podstawą jest zdecydowanie się na konstrukcję wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Starannie dobrane surowce są odporne na intensywną eksploatację. Najpopularniejsze są regały jezdne składające się z profili stalowych, odpornych na korozję.

Najlepszym wyborem są regały tworzone na wymiar, dostosowane do konkretnej przestrzeni, w której mają znaleźć zastosowanie.

Ze względu na specyfikę przechowywanych rzeczy, warto zadbać o odpowiednią wytrzymałość regałów jezdnych. Dokumenty zgromadzone w kartonach mają dość dużą masę. Przed zakupem, warto sprawdzić nośność konstrukcji. Oczywiście bardzo ważnym aspektem jest łatwy dostęp do dokumentacji, dlatego najlepiej sprawdzają się regały jezdne otwarte. Oszczędzają czas w codziennej pracy.

Aranżując przestrzeń w magazynie, warto zdecydować się na regały, które można łatwo rozbudować i modyfikować, a w tej roli regały przesuwne sprawdzają się rewelacyjnie. Bez dwóch zdań ułatwiają przechowywanie dokumentów, można z ich pomocą lepiej zagospodarować przestrzeń. Modele od renomowanych producentów gwarantują wysoką wydajność i odporność na nacisk.

Regały Jezdne - Idealne Do Archiwum zdjęcie nr 6

Regały archiwalne jezdne – podsumowanie

Przygotowane z należytą starannością konstrukcje przesuwne są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb archiwum. Dostępne są w dwóch wariantach: mechanicznym i elektrycznym. Pozwala to na pełne dopasowanie do obiektu, w zależności od stopnia jego zaawansowania.

Produkcja, montaż i serwis regałów przesuwnych nie są skomplikowane, a dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów eksploatacja jest możliwa przez długie lata.