Kiedy warto zainwestować w podest magazynowy?

Nazywane mezaninami lub antresolami, podesty magazynowe to samonośne konstrukcje o jednym lub wielu funkcjonalnych poziomach. Składają się z belek cienkościennych, które są wsparte na słupach połączonych z posadzką metodą kotwienia. Stabilność konstrukcji jest uzyskiwana poprzez wykorzystanie systemu stężeń. Poszycie podestu jest wykonane z solidnych płyt wiórowych lub krat pomostowych. Czy i dlaczego zainwestować w podest magazynowy? Podpowiadamy.
Podest Magazynowy - Kiedy Warto W Niego Zainwestować? zdjęcie nr 4
Spis treści

Dlaczego warto zainwestować w podesty magazynowe?

W każdym sprawnie zarządzanym magazynie przychodzi moment, gdy zaczyna brakować miejsc do składowania. To znak popularności obiektu, jak i zwiększonego zapotrzebowania na oferowane usługi. Warto wiedzieć, że uniwersalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są podesty magazynowe.

Stosując funkcjonalne antresole magazynowe, można zwiększyć powierzchnię użytkową nawet kilkukrotnie, usprawniające zachodzące w magazynie procesy logistyczne. Najlepiej jest w te konstrukcje zainwestować w obiektach wysokich, w których zastosowanie znajdują przede wszystkim regały wysokiego składowania.

Podest Magazynowy - Kiedy Warto W Niego Zainwestować? zdjęcie nr 5

Podesty magazynowe efektywnie wykorzystują przestrzeń w magazynie

Optymalnie zaprojektowane antresole magazynowe świetnie sprawdzą się w niemal każdym magazynie, w którym zastosowane już regały nie wykorzystują maksymalnej kubatury obiektu. Dają możliwość wydzielenia dodatkowych pięter do składowania towarów na różnych poziomach.

Rozbudowując magazyn o podesty, można wpłynąć pozytywnie na efektywność realizowanych operacji. Instalacje są w stanie wzbogacić regały półkowe, a także systemy wysokiego składowania.

Pomosty magazynowe dbają o bezpieczne składowanie towarów

Bezpieczeństwo pracowników, jak i składowanego asortymentu mają szczególne znaczenie przy projektowaniu pomostów magazynowych. Kompleksowy projekt uwzględnia balustrady, barierki, blokady oraz szereg innych zabezpieczeń zmniejszających ryzyko wystąpienia wypadków czy strat produktowych.

Inwestując w podest magazynowy korzystasz z modułowej konstrukcji

Łatwy montaż i demontaż wynikający z modułowej konstrukcji sprawia, że antresole magazynowe zyskują wielu zwolenników. Nie ma żadnych problemów z ich rozbiórką, gdy aktualnie nie są potrzebne, ze względu na mniejszą ilość obsługiwanych towarów lub gdy występuje konieczność przeniesienia ich w inne miejsce. Rozwiązanie sprzyja wielu potrzebom inwestorów.

Podesty magazynowe dla zróżnicowanych potrzeb inwestorów

Warto podkreślić wszechstronność pomostów magazynowych. Są one przystosowane do integracji z wieloma systemami regałowymi. W zależności od potrzeb pomost magazynowy może wzbogacić strefę kompletacji zamówień, obszar do przygotowywania towarów do wysyłki czy strefę socjalną dla pracowników.

Pomosty magazynowe zwiększają możliwości każdego obiektu

Wprowadzając dodatkową ilość wolnej przestrzeni na kilku poziomach w magazynie, można w prawidłowy sposób rozlokować towary i zyskać swobodne przy zarządzaniu nimi. Sprawnie zaprojektowany podest magazynowy usprawnia wiele działań logistycznych w magazynie przy relatywnie niewielkich kosztach inwestycyjnych. Bezpieczne i praktyczne miejsce do składowania jest do dyspozycji właściciela magazynu.

Podest Magazynowy - Kiedy Warto W Niego Zainwestować? zdjęcie nr 6

Nadal zastanawiasz się, czy zainwestować w podest magazynowy?

Nowoczesne systemy magazynowe, do których zaliczane są podesty, zwiększają efektywność przestrzeni składowania. Wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo pracowników, a w dodatku umożliwiają wygodne i efektywne zarządzanie towarami. Należy jednak pamiętać, że w celu osiągnięcia jak największej ilości korzyści, należy skorzystać z oferty doświadczonej marki i profesjonalnego projektanta wyposażenia magazynowego. Współpracując z najlepszymi, znającymi specyfikę działalności magazynowej, można pozyskać konstrukcje niezawodne, ułatwiające codzienną pracę.

Przeprowadzając rozbudowę magazynu poprzez zastosowanie pomostów magazynowych, można uzyskać w stosunkowo krótkim czasie dodatkowe miejsca do składowania towarów, bez długiego oczekiwania na fizyczne prace budowlane. 

 

Podest Magazynowy - Kiedy Warto W Niego Zainwestować? zdjęcie nr 7