Regały wspornikowe

Jesteś tutaj:

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe, zwane także dłużycowymi, to specyficzny rodzaj regałów magazynowych, charakteryzujących się otwartą budową z jednej strony. Ich cechą charakterystyczną jest brak pionowych słupów z przodu, co umożliwia łatwe składowanie i manipulację długich i ciężkich elementów, takich jak belki, rury, blachy, drewno płyty czy profile. Regały wspornikowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w branżach przemysłowych, budowlanych i stolarskich.

Regały wspornikowe wyróżniają się bardzo dużą stabilnością i wytrzymałością. Projekt z ich udziałem jest ekonomiczny i przystosowany do składowania wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu.

 

Masz pytania?

Napisz do nas już teraz!

Zalety regałów wspornikowych

  • Dostępność – brak słupów ułatwia manipulację ładunkami, zapewniając łatwy dostęp do nich.
  • Wszechstronność – regały wspornikowe są idealne do przechowywania długich, ciężkich i nietypowych przedmiotów.
  • Optymalizacja przestrzeni – regały wsporcze pozwalają na składowanie towarów w górę, maksymalizując wykorzystanie przestrzeni.
  • Trwałość – solidna konstrukcja regałów na dłużycę zapewnia długotrwałe użytkowanie nawet w trudnych warunkach przemysłowych.
  • Konfiguracja – wsporniki są regulowane, co pozwala dostosować regał do różnych wymiarów towarów.

Regały wspornikowe Cel-Log

Twoje przedsiębiorstwo zasługuje na najwyższą jakość rozwiązań magazynowych. W CEL-LOG, specjalizujemy się w dostarczaniu regałów wspornikowych, które są nie tylko trwałe i praktyczne, ale także zoptymalizowane pod kątem Twoich potrzeb. Z naszymi regałami wspornikowymi, nie musisz już martwić się o przechowywanie długich, ciężkich i nietypowych elementów.

Każdy regał dłużycowy dostępny w naszej ofercie można zoptymalizować pod kątem przestrzeni magazynowej, jaką dysponujesz. Wybierz CEL-LOG – profesjonalizm i doświadczenie.

Nasza oferta

Znajdź nas

Regały wspornikowe - rodzaje

Regały wspornikowe lekkie

Dedykowane są do obsługi długich i lekkich towarów. Składowanie odbywa się w pozycji pionowej, jeden na drugim, a dostęp do towarów na wszystkich poziomach jest nieograniczony. Najczęściej regały wsporcze lekkie znajdują zastosowanie w magazynach składujących długie belki drewniane oraz rury. Dostępne są dwa warianty regałów dłużycowych lekkich:

  • jednostronne – ustawiane przy ścianach,
  • dwustronne – dostęp do towarów jest możliwy od przodu i tyłu.

Modułowa konstrukcja regałów wspornikowych sprawia, że w każdym momencie można rozbudować je o kolejne segmenty, a tym samym naturalnie udaje się zwiększyć przestrzeń do składowania towarów.

Regały wspornikowe ciężkie

W tej wersji regały dłużycowe nie posiadają słupów ograniczających powierzchnię składowania. Można przechowywać na nich towary nieporęczne, o nietypowych rozmiarach i kształtach. Pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, układanie towarów jeden na drugim, ale jednocześnie mając dostęp do każdego ładunku. Na regałach wspornikowych ciężkich układać można:

  • meble,
  • materiały budowlane,
  • rury,
  • profile,
  • listwy drewniane,
  • panele podłogowe.

Wybierając regał wspornikowy, masz możliwość dostępu do każdego składowanego towaru. Ponadto konstrukcje wykorzystują kubaturę budynku na wysokość. Poziomy składowania są regulowane. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny zakupu konstrukcji, którą można wykorzystać zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych magazynach. Podobnie jak regały lekkie, również ciężkie dostępne są w wersji jednostronnej i dwustronnej.

Regały dłużycowe do obsługi manualnej oraz przy użyciu maszyn

Ze względu na wysoki stopień zaawansowania, regały wspornikowe można obsługiwać zarówno ręcznie, jak i maszynowo. To od specyfiki Twojej działalności zależy, która opcja będzie lepsza i korzystniejsza. Obsługa ręczna jest możliwa w przypadku składowania towarów o długości nieprzekraczającej 3,5 m o wadze do 15-25 kg. Powyżej tych wartości trzeba zainwestować w regał wsporczy w trybie obsługi maszynowej, przy użyciu wózków widłowych oraz suwnic. Ograniczeniem jest wysokość konstrukcji do 10 metrów, a długość pojedynczego towaru nie może przekraczać 6 metrów.

Dlaczego warto zdecydować się na regały dłużycowe od Cel-Log?

Kompleksowe wyposażenie, jakie zapewniają regały magazynowe wspornikowe, sprawia, że proces składowania odbywa się w prosty, szybki i bezproblemowy sposób. Ponadto:

  • wysokiej jakości konstrukcje wykonane z najlepszych materiałów są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • możliwa jest wielokierunkowa obsługa towarów dłużycowych,
  • konstrukcje mają bardzo dużą nośność, można na nich składować duże ilości towarów,
  • są dostosowane do obsługi towarów z różnych branż,
  • możliwa jest pełna personalizacja konstrukcji, w zależności od potrzeb: wysokość, głębokość, nośność, grubość przekroju,
  • bezpieczne składowanie towarów,
  • profesjonalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej.
Regały Wspornikowe - Cel-Log zdjęcie nr 4

FAQ

Do czego służą regały dłużycowe?

Regał dłużycowy, inaczej nazywany wspornikowym pozwala na składowanie towarów wielkoformatowych, które nie nadają się do przechowywania na standardowych konstrukcjach. System jest trwały i w pełni konfigurowalny, stanowi ważne wyposażenie magazynu.

Co wyróżnia regały wspornikowe?

Nazwa pochodzi od dłużycy, czyli drewnianych bali o średnicy co najmniej 20 cm i długości minimum 6 m dla drzew liściastych oraz 9 m dla drzew liściastych. Konstrukcje z powodzeniem wykorzystać można do składowania drewna, metalowych rur, prętów oraz profili. Regał wspornikowy spełnia zadanie również przy innych towarach o nietypowych kształtach.

Jakie zalety mają regały magazynowe wspornikowe?

Modułowa konstrukcja sprawia, że regały wspornikowe w każdym aspekcie można dostosować do aktualnych potrzeb magazynowych. Dostępne są w licznych wariantach, dostosowanych do wymogów konkretnego magazynu. Ponadto stosować można je również w magazynach otwartych oraz półotwartych. Chętnie wykorzystywane są przez markety budowlane.

Właściwie zaprojektowana konstrukcja pozwala na łatwy dostęp do wszystkich składowanych jednostek magazynowych, niezależnie od wielkości hali.

Dlaczego w magazynie powinny znaleźć się regały wspornikowe?

Liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że w regałach wspornikowych drzemie ogromny potencjał. Pozwalają wykorzystać pełną kubaturę magazynu, gwarantują bezproblemową weryfikację stanu magazynowego. Ułatwiają codzienną pracę, a to zdecydowanie największy atut wyposażenia magazynowego.